x

CPC reklāmā – kas tas ir, kā to aprēķināt un izmantot

CPC, vai “cost-per-click” (“maksa par klikšķi”), ir viens no galvenajiem rādītājiem tiešsaistes reklāmā. Stāstām, kāpēc ir svarīgs šis rādītājs, kā to aprēķināt, optimizēt un paaugstināt ar tā palīdzību reklāmas sludinājuma efektivitāti.

<b>CPC reklāmā</b> – kas tas ir, kā to aprēķināt un izmantot

Pirms pārejam pie CPC, apstāsimies uz PPC. Bieži vien šos divus – uz pirmā acu skatiena diezgan līdzīgus – jēdzienus jauc.

CPC (“cena par klikšķi”), vai “cost-per-click”, – tā ir maksa par katru klikšķi uz sludinājuma. Lai aprēķinātu CPC, ir jāsadala izmaksas ar klikšķu skaitu.

PPC — “pay-per-click” — tā ir maksa par klikšķi. Šāds tiešsaistes reklāmas apmaksas modelis paredz, ka reklāmdevējs maksā par katru lietotāju, kurš noklikšķina uz sludinājuma.

Galvenā atšķirība ir tā, ka CPC – tā ir klikšķa cena, kas reklāmdevējam ir jāsamaksā, bet PPC ir šīs cenas veidošanas modelis. CPC tiek aktīvi izmantota PPC modelī.

Tālāk mēs lielākoties runāsim par CPC.

Kā aprēķina CPC?

Google Ads CPC tiek veidota izsoles rezultātā. Ikreiz, kad lietotāji Google ievada meklēšanas pieprasījumus, notiek izsole. Lūk, kā tas izskatās:

Piemēram, reklāmdevējs ir norādījis, ka vēlas rādīt savu reklāmas sludinājumu pēc atslēgas frāzes “nopirkt rakstāmgaldu”. Šādi reklāmdevēji ir vairāki, katram ir savi reklāmas sludinājumi, mērķlapas un budžeti. Tā kā reklāmas vietu skaits Google meklēšanas rezultātos ir ierobežots, Google Ads atlasa tikai tos sludinājumus, kas konkrētā brīdī visvairāk atbilst lietotāja meklēšanas vaicājumam.

Klasiskajā izsolē uzvar augstākā likme. Savukārt Google Ads izsole iekļauj daudz vairāk parametru: tiek ņemti vērā vismaz mērķauditorija, kvalitātes rādītājs, atbilstība un sludinājuma reitings.

Uzvarot izsolē, jūsu reklāmas sludinājums tiks rādīts noteiktā pozīcijā — un, tiklīdz lietotājs uz tā noklikšķinās, no Google Ads budžeta tiks atskaitīta maksa par klikšķi.

Vairumā gadījumu cena par klikšķi būs zemāka par jūsu likmi. Dažkārt ievērojami zemāka: CPC būs vienāda ar nākamā aiz jums reklāmdevēja solījumu, kurš uzvarēja izsolē + 1 cents (vai jebkura cita mazākā naudas vienība citā valūtā). Otrais reklāmdevējs samaksās nedaudz vairāk par trešā reklāmdevēja likmi u. t. t.

Analizējot reklāmas kampaņas, ir iespējams patstāvīgi aprēķināt faktisko cenu par klikšķi. Lai to izdarītu, būs nepieciešami tikai divi rādītāji: klikšķu skaits un izdevumi.

Formula ir vienkārša:

CPC = Izdevumi / Klikšķu skaits

Neaizmirstiet, ka konkurējošā tematikā — pat ar izcilu mērķlapu, kvalitātīvu sludinājumu un augstu atbilstību — maksa par klikšķi būs diezgan augsta.

Kādam nolūkam izmanto CPC?

CPC statistiku ir ērti izmantot datplūsmas cenas salīdzināšanai. Tā var būt datplūsma no dažādām reklāmas kampaņām viena konta ietvaros vai no dažādiem ģeogrāfiskiem mērķiem. Var arī salīdzināt savu faktisko cenu par klikšķi ar nozares vidējiem rādītājiem — šādi dati tiek periodiski publicēti.

Papildus tam pirms reklāmas palaišanas var aptuveni novērtēt, cik daudz jums varētu izmaksāt datplūsma, izmantojot publiskos datus par vidējo CPC nozarē vai izmantojot tādus pakalpojumus kā Keyword Planner, Semrush

Kāds CPC rādītājs Google Ads tiek uzskatīts par labu?

Par labu CPC uzskata tādu, kas nodrošina maksimālu reklāmguvuma datplūsmu ar minimālām izmaksām.

Taču CPC rādītāju nevar aplūkot atsevišķi no citiem rādītājiem, piemēram, CPA (“cost per action” – “maksa par darbību”) – mērķtiecīgas darbības izmaksas vietnē vai lietojumprogrammā, un CR (“conversion rate” — “konversijas likme”) – mērķtiecīgu darbību un saņemto klikšķu skaita attiecība.

Var iegūt datplūsmu ar zemu CPC, kas nekonvertējas pirkumos, zvanos vai citās mērķtiecīgajās darbībās. Un gluži pretēji – var piesaistīt datplūsmu ar augstu CPC, kas nodrošinās labu reklāmguvumu.

CPC, CPM, CPA – kāda ir atšķirība un kur izmanto?

Vēl viens svarīgs rādītājs, kas stāv vienā rindā ar CPC, ir CPM (“cost per mille”), vai cena par tūkstoti reklāmas sludinājuma rādījumiem. Tas ir mediju rādītājs, kas galvenokārt tiek izmantots reklāmkarogiem, video un citiem plaša tvēruma reklāmas formātiem, kur tiek maksāts nevis par klikšķu, bet gan par reklāmas rādījumu skaitu.

CPM = Izdevumi / (Rādījumi / 1000)

Veiktspējas reklāmai CPC rādītājs ir daudz aktuālāks nekā CPM, jo tajā apmaksa ir par klikšķiem, nevis par rādījumiem. Taču veiktspējas reklāmā ir rādītājs, kas ir pat vēl svarīgāks par CPC – CPA (“cost per action” – “maksa par darbību”), mērķtiecīgas darbības, vai konversijas, izmaksas.

CPA = Izdevumi / Konversiju skaits

Šis ir kvalitatīvs rādītājs, kas raksturo tieši reklāmguvuma datplūsmas izmaksas: jo tas ir zemāks, jo iedarbīgāka ir reklāma. Savukārt CPC var pieskaitīt pie kvantitatīvajiem rādītājiem, kas raksturo datplūsmas izmaksas kopumā, nenovērtējot tās konversijas līmeni.

Kā uzlabot reklāmas sludinājuma CPC?

Ar CPC uzlabošanu visbiežāk saprot tās samazināšanu. To var panākt dažādos veidos. Pats vienkāršākais – samazināt likmes. Samazinot likmes, jūs automātiski samazināt CPC. Taču arī datplūsma pie mazākām likmēm kļūst zemāka, sludinājums tiek rādīts retāk un zemākās pozīcijās.

Tādēļ ir daudz efektīgāk piestrādāt pie citiem faktoriem, kas ietekmē CPC. Pirmkārt, tas ir reklāmas sludinājumu kvalitātes rādītājs, kas ir atkarīgs no vairākām sastāvdaļām:

  • Paredzamais CTR (“click-through rate” – “vidējais klikšķu skaits”) – tas ir sludinājuma vidējais klikšķu skaits, klikšķu skaita attiecība pret rādījumu skaitu. Paredzamais CTR lielā mērā ir atkarīgs no tā, cik pievilcīgi ir sludinājumā izmantotie virsraksti un teksts. Paredzamā CTR palielināšanai var izmantot aicinājumus uz darbību (CTA), norādīt pievilcīgas atlaides, bonusus u. t. t.
  • Atbilstība norāda, cik lielā mērā sludinājums atbilst lietotāja meklēšanas vaicājumam. Piemēram, pie vaicājuma “Nopirkt rakstāmgaldu” sludinājuma, kurā ir teikts “Pērciet rakstāmgaldu pie mums”, atbilstība būs lielāka nekā sludinājumam “Pērciet galdu” vai “Mēbeles par zemām cenām”.
  • Mērķlapa – lapai, uz kuru tiek novirzīta datplūsma, ir liela nozīme sludinājuma kvalitātes novērtēšanā. Jo vairāk tā atbilst meklēšanas vaicājumam un sludinājuma tekstam, jo ​​labāk. Piemērā ar rakstāmgaldu ir loģiski norādīt lapu, kurā ir uzrādīti tieši rakstāmgaldi, nevis lapu ar visu mēbeļu katalogu.

author

Andrew Nosov

Head of Paid Traffic Raksta autors
author

Anna Spelova

Head of Creative Division Raksta redaktors
callback
x
founder
Sveiki!

Vai esat gatavs sākt pārveidot mārketingu, lai attīstītu savu biznesu? Sazināsimies ar jūsu mārketinga komandu.